0212 657 08 43    
Blog
◄ SEO Analiz Nedir? Seo analiz nasıl yapılır?

◄ Blog Sayfasına Dön

SEO Analiz Nedir? Seo analiz nasıl yapılır?SEO Analiz nedir ? seo analiz sitenizi uygun Site İçi ve Site Dışı SEO, iyi site yapısı, iyi kullanıcı deneyimi gibi faktörlerle incelenmesidir. Seo analiz internet sitesinin detaylı olarak incelenerek kod, hız, içerik, rakip siteler yönünden kontrol edilmesidir.

Seo ise bu incelemeler sonrasında çalışmalar yapılmasıdır. Seo uzmanlarımız sitenizin yaşı, seoya uyumluluğu gibi konularda Seo analiz yaparak değerlendirmeler yaparlar. Tarafınızdan anahtar kelime belirlenmesi ile veya bizim seçtiğimiz anahtar kelimelerde yükselmeniz için anahtar kelimenin rekabet zorluğu tesbit edilir.

Kaç aylık site içi ve site dışı seo yapılması gerektiğine karar verilerek çalışmalara başlanır. Ayrıca sektör ve rakip analizi de seo da önemlidir. Sitenin içinde kullanılan h1 vb. tagların doğru şekilde seoya uygun olarak yerleştirilmesi ve seoya uygun tüm site içi çalışmalarının yapılması gibi çalışmalar siteye seo analiz yapıldıktan yapılması daha doğrudur.

Bu araştırma yapılırken hem site içi analiz, hem de site dışı seo faktörler baz alınarak detaylı olarak siteniz incelenir.

Seo analiz nasıl yapılır ? 
Rakip siteler incelenerek bağlantıları tespit edilir.
Detaylı site içi incelemesi
Kod yapısı incelemesi
Setörel inceleme
H1-H2 vb Tagların sayfalara doğru yerleştilmesi
Anahtar kelime yoğunluğu ve kod yoğunluğu kontrolü
Rakip sitelerin içerik incelenmesi
Rakip sitelerin alt yapı incelemesi
Rakip sitelerin anahtar kelime sıralama incelemesi
Sitenizin anahtar kelime sıralama raporu
Sitenizin genel seo değerlendirmesi
Sitenize ait backlink profili incelemesi
İçerik optimizasyonu

Sağlıklı bir seo analizi yaparak elde edilebilecek yol haritası ile daha kaliteli sonuçlar alınacaktır. Kurumsal seo hizmeti de bir markanın veya şirketin rekabet analiz araçları ile kontrol edilmesi ve rapor hazırlanmasıdır.

Bu hizmetimizden bugüne kadar bir çok müşterimiz faydalandı. Sizde bizi tercih ederek google üzerindeki başarınızı artırabilirsiniz.

Size mükemmel bir yol haritası çizerek hedeflerinize ulaştırabiliriz. Seo analiz ve seo çalışmalarımız hakkında geniş bilgi için bizi arayabilirsiniz.