0212 657 08 43    
Blog
◄ Seo Fiyatları ne kadardır? Seo fiyatları nasıl belirlenir?

◄ Blog Sayfasına Dön

Seo Fiyatları ne kadardır? Seo fiyatları nasıl belirlenir?Seo fiyatları ne kadardır diye araştırma yapıyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Seo maliyeti nedir ve seo kaç para diye merak eden, Google'da ilk sayfada olmak isteyenlerdenseniz makalemizde seo fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Aşağıdaki 2 şekilde SEO Fiyatları belirlemek mümkündür. 

01) Google'da yükselmek için belirlenen anahtar kelime üzerinden,  hedef kelime ile belirlenirse iş avansı olarak ödemeyi yaptığınız tarihten itibaren 2 iş günü içerisinde Seo çalışması başlar. Her ay düzenli ödeme yapmazsınız. Örneğin hedef anahtar kelime 3 ayda yükseleceği tahmin ediliyorsa 3 Aylık sürecin ilk ayı talep edilir. Daha sonra 3 ay bitiminde geri kalan ücret teslim alınır. Eğer firma Seo çalışmasına devam etmek isterse yeni Seo sözleşmesi yapılır.  SEO fiyatları ayrıca aylık çalışmalar olarakta belirenebilir.

02) Aylık SEO ücreti ödenir. Sektörel rekabet göz önüne alınarak Seo çalışmasının zorluk derecesine göre her ay düzenli olarak belirlenen ücret ödenir. Seo Paketleri temsilidir. Her web sitesine ve her kelimenin zorluk derecesine, faaliyet alanındaki rekabete göre Seo Fiyatları değişir. Kolay bir kelime için yükselme süresi kısa iken, zor kelimeler için yükselme süresi daha uzundur. Kolay kelimeler için 2-3 ay. Zor kelimeler için 3-6-12 ay arasında zamanda yükseleceği için bu kadar zaman için aylık anlaşma yapılmalıdır. 

Aylık Seo ücreti ortalama 1.000 TL + kdv civarındadır. SEO analizi yapmadan seo fiyatı vermek müşterilerin ortama bir fiyatı bilmesi açısından güzeldir. Fakat site, anahtar kelime ve sektörün analizi yapıldığında, yapılacak işlemler listesi sunulduğunda daha gerçekçi plan ve seo fiyatları hesaplaması yapılmış olur.

Şu bilinmelidir ki : SEO Fiyatları belirlenirken rakip analizi ve sektör analizinin yanı sıra web sitenizin seo analizi de yapılmalıdır. Uzun soluklu bir seo için site, backlink ve site içine giriş yapacak kişilerin sitede durmasını sağlayacak geniş bir çalışma yapılması da faydalıdır. Örneğin metin yazarıyla yazılmış özel özgün yazılar, özel fotoğraf çekimleri, yeni ürün çekimi ve siteye özel videolar ( tanıtıcı video çekimleri) site içinde ziyaretçinin vakit geçirmesini sağlayacak her öğenin seoya etkisi olacaktır. 

Anahtar kelimeler : seo fiyatları, seo ücreti, seo paketleri, seo fiyatı, seo uzmanı fiyatları, seo paket fiyatları, seo ücretleri, ücretsiz seo analizi, seo ile google'da yükselmek, google'da reklamsız yükselme için seo.