0212 657 08 43    
Blog
◄ Seo Fiyatları ne kadardır? Seo fiyatları nasıl belirlenir?

◄ Blog Sayfasına Dön

Seo Fiyatları ne kadardır? Seo fiyatları nasıl belirlenir?Seo fiyatları ne kadardır diye araştırma yapıyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Seo maliyeti nedir ve seo kaç para diye merak eden, Google'da ilk sayfada olmak isteyenlerdenseniz makalemizde seo fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Aşağıdaki 2 şekilde SEO Fiyatları belirlemek mümkündür. 

01) Googleda yükselmek için belirlenen anahtar kelime üzerinden,  hedef kelime ile belirlenirse iş avansı olarak ödemeyi yaptığınız tarihten itibaren 2 iş günü içerisinde Seo çalışması başlar. Her ay düzenli ödeme yapmazsınız. Örneğin hedef anahtar kelime 3 ayda yükseleceği tahmin ediliyorsa 3 Aylık sürecin ilk ayı talep edilir. Daha sonra 3 ay bitiminde geri kalan ücret teslim alınır. Eğer firma Seo çalışmasına devam etmek isterse yeni Seo sözleşmesi yapılır.  SEO fiyatları ayrıca aylık çalışmalar olarakta belirenebilir.

02) Aylık SEO ücreti ödenir. Sektörel rekabet göz önüne alınarak Seo çalışmasının zorluk derecesine göre her ay düzenli olarak belirlenen ücret ödenir. Seo Paketleri temsilidir. Her web sitesine ve her kelimenin zorluk derecesine, faaliyet alanındaki rekabete göre Seo Fiyatları değişir. Kolay bir kelime için yükselme süresi kısa iken, zor kelimeler için yükselme süresi daha uzundur. Kolay kelimeler için 2-3 ay. Zor kelimeler için 3-6-12 ay arasında zamanda yükseleceği için bu kadar zaman için aylık anlaşma yapılmalıdır. 

İncelemeler sonrasında sitenin değer kazanması için çalışmalar yapılır. Seo uzmanlarımız sitenizin yaşı, seoya uyumluluğu gibi konularda Seo analiz yaparak değerlendirmeler yaparlar. Tarafınızdan anahtar kelime belirlenmesi ile veya bizim seçtiğimiz anahtar kelimelerde yükselmeniz için anahtar kelimenin rekabet zorluğu tesbit edilir. 

Kaç aylık site içi ve site dışı seo yapılması gerektiğine karar verilerek çalışmalara başlanır. Ayrıca sektör ve rakip analizi de seo da önemlidir. Sitenin içinde kullanılan h1 vb. tagların doğru şekilde seoya uygun olarak yerleştirilmesi ve seoya uygun tüm site içi çalışmalarının yapılması gibi çalışmalar siteye analiz yapıldıktan yapılması daha doğrudur. 

Bu araştırma yapılırken hem site içi analiz, hem de site dışı seo faktörler baz alınarak detaylı olarak siteniz incelenir. 

Rakip siteler incelenerek bağlantıları tespit edilir. 
Detaylı site içi incelemesi
Kod yapısı incelemesi
Setörel inceleme
H1-H2 vb Tagların sayfalara doğru yerleştilmesi
Anahtar kelime yoğunluğu ve kod yoğunluğu kontrolü 
Rakip sitelerin içerik incelenmesi
Rakip sitelerin alt yapı incelemesi
Rakip sitelerin anahtar kelime sıralama incelemesi
Sitenizin anahtar kelime sıralama raporu
Sitenizin genel değerlendirmesi
Sitenize ait backlink profili incelemesi
İçerik optimizasyonu

Sağlıklı bir seo analizi yaparak elde edilebilecek yol haritası ile daha kaliteli sonuçlar alınacaktır. Kurumsal seo hizmeti de bir markanın veya şirketin rekabet analiz araçları ile kontrol edilmesi ve rapor hazırlanmasıdır. 

Bu hizmetimizden bugüne kadar bir çok müşterimiz faydalandı. Sizde bizi tercih ederek google üzerindeki başarınızı artırabilirsiniz. 

Aylık Seo ücreti ortalama 1.000 TL + kdv civarındadır. SEO analizi yapmadan seo fiyatı vermek müşterilerin ortama bir fiyatı bilmesi açısından güzeldir. Fakat site, anahtar kelime ve sektörün analizi yapıldığında, yapılacak işlemler listesi sunulduğunda daha gerçekçi plan ve seo fiyatları hesaplaması yapılmış olur.

Şu bilinmelidir ki : SEO Fiyatları belirlenirken rakip analizi ve sektör analizinin yanı sıra web sitenizin seo analizi de yapılmalıdır. Uzun soluklu bir seo için site, backlink ve site içine giriş yapacak kişilerin sitede durmasını sağlayacak geniş bir çalışma yapılması da faydalıdır. Örneğin metin yazarıyla yazılmış özel özgün yazılar, özel fotoğraf çekimleri, yeni ürün çekimi ve siteye özel videolar ( tanıtıcı video çekimleri) site içinde ziyaretçinin vakit geçirmesini sağlayacak her öğenin seoya etkisi olacaktır. 

Anahtar kelimeler : seo fiyatları, seo ücreti, seo paketleri, seo fiyatı, seo uzmanı fiyatları, seo paket fiyatları, seo ücretleri, ücretsiz seo analizi, seo ile googleda yükselmek, googleda reklamsız yükselme için seo.